NoteratVeteraner

TTEX – Falkenbergsveteranen, lördag 9 februari

By 1 februari, 2019 No Comments

Vi hälsar alla välkomna till Falkenberg och TTEX Falkenbergsveteranen 2019 C-tävling.

 

Tävlingsledare: Micael Godtman 070-541 14 23

Överdomare: Micael Godtman

Antal bord: 9

Boll: STIGA *** plastboll

Närvaroanmälan: Anmälan om närvaro skall ske 30 minuter före klassens början. Det går även att ringa in anmälan. Vid återbud vänligen meddela detta snarast 0705-411423.

Poolspel: Hela tävlingen spelas i poolspel. De två främsta i varje pool går vidare till slutspel.

Coachning: Är tillåten

Time out: Är tillåten

Cafeteria: Servering finns i anslutning till tävlingshallen.

Deltagarlistor: Finns på Falkenbergs BTK:s hemsida www.falkenbergsbtk.com.

Seedning: Slutgiltig seedningen sker på tävlingsdagen enligt SBTF:s senaste dataranking.

Protester: Protester eller andra synpunkter gällande anmälan eller seedning, vänligen hör av Er till tävlingsledningen snarast 070-541 14 23.

 

Tidsschema lördag 9 februari 2019

 

Starttid          Klass           Starter         Priser             Slutspel        Final

10.00             H65               11                  2                    12.20             ca 13.00

10.00             H75               12                  2                    12.20             ca 13.00

 

14.00             Max 900p     9                    2                    16.00             ca 17.00

14.00             Max 1250 p  9                    2                    16.00             ca 17.00

14.00             Max 1750p   7                    2                    16.00             ca 17.00

 

På grund av få anmälda i klasserna H50,H60 och H65 har dessa slagits ihop och spelas under benämningen H65.

På grund av få anmälda i klasserna H70, H75 och H80 har dessa slagits ihop och spelas under benämningen H75.

 

 

Resultat: www.falkenbergsbtk.com

Telefon till tävlingen: 070-541 14 23

 

Deltagarlista, samtliga klasser

Herrar 65

2019-02-09

(11 anmälda)

Nilsson Lennart, Falkenbergs BTK

Johansson Rolf, Falkenbergs BTK

Johansson Bo, Falkenbergs BTK

Johansson Sven, Falkenbergs BTK

Karlmark Christer, Falkenbergs BTK

Karlsson Hasse, Falkenbergs BTK

Persson Per Tommy, Falkenbergs BTK

Hansson Lennart, IF Ifo

Jonsson Kjell, Skedala BTK

Charleson Ingemar, Varbergs BTK

Lindgren Sune, Varbergs BTK

 

Herrar 75

2019-02-09 (12 anmälda)

Magnusson Per, Mariedals IK


Jagebro Carl-Olof, Varbergs BTK

Arvidsson Christer, Byttorps IF

Siesing Lars-Åke, Byttorps IF

Yngve Thomas, Byttorps IF

Bengtsson Jan, Falkenbergs BTK

Benjaminsson Hans-Åke, Falkenbergs BTK

Billing Nils, Falkenbergs BTK

Karlsson Karl – Arne, Falkenbergs BTK

Lindskog Tommy, Falkenbergs BTK

Andersson Rune, Varbergs BTK

Antonsson Kent, Varbergs BTK

 

Max 1250 p

2019-02-09 (9 anmälda)

Johansson Sven, Falkenbergs BTK

Charleson Ingemar, Varbergs BTK

Wikström Lars, BTK Warta

Arvidsson Christer, Byttorps IF

Siesing Lars-Åke, Byttorps IF

Yngve Thomas, Byttorps IF

Benjaminsson Hans-Åke, Falkenbergs BTK

Lindskog Tommy, Falkenbergs BTK

Andersson Rune, Varbergs BTK

 

Max 1750 p

2019-02-09 (7 anmälda)

Billing Nils, Falkenbergs BTK

Nilsson Lennart, Falkenbergs BTK

Johansson Bo, Falkenbergs BTK

Johansson Rolf, Falkenbergs BTK

Magnusson Per, Mariedals IK

Antonsson Kent, Varbergs BTK

Jagebro Carl-Olof, Varbergs BTK

 

Max 900 p

2019-02-09 (9 anmälda)

Lindgren Sune, Varbergs BTK

Hansson Lennart, IF Ifo


Bengtsson Jan, Falkenbergs BTK

Karlmark Christer, Falkenbergs BTK

Karlsson Hasse, Falkenbergs BTK

Karlsson Karl – Arne, Falkenbergs BTK

Persson Per Tommy, Falkenbergs BTK

Svensson Lars, Sibbarps GOIF

Wieslander Hans, Sibbarps GOIF